Test Decathester - Buty Kiprun Ultralight

Buty Kiprun Ultralight to stosunkowo tanie obuwie. Oferują świetną jakość i są konkurencyjne w stosunku do innych dużych marek. Nie są jednak najwygodniejszymi butami do noszenia. Decathester poddał je próbie, aby sprawdzić, czy spełniły oczekiwania.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z akademiabiegania.com.pl

Wydajność

W tym teście Decathester przyjrzymy się wydajności ultralekkich butów Kiprun. Buty te posiadają pełnowymiarową płytę węglową oraz piankę środkową na bazie PEBA. Ten sam materiał jest używany w amortyzacji ZoomX firmy Nike. Niestety, nie możemy zagwarantować, że ta pianka będzie się dobrze sprawować.

Decathester poddał testowi parę KS900. Jest to but do biegania, który posiada amortyzację i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nazwa Kiprun wywodzi się ze sportowego etosu marki. Oznacza ona „keep on running” – nie ma jednak nic wspólnego z nazwiskiem rodziny słynnego kenijskiego maratończyka Eliuda Kipchoge. Ultralekkie buty Kiprun powstają z myślą o amortyzacji, co widać po ich konstrukcji. Cholewka wykonana jest z bezszwowego poliestru z ochronnymi nakładkami na palcach i pięcie. Posiadają również wyprofilowany kołnierz pięty, który poprawia stabilność i komfort.

Rozmiar

Decathlon sport ma własną linię butów do biegania, które są zarówno przystępne cenowo, jak i trwałe. Linia Kalenji to dobry wybór dla biegaczy, którzy potrzebują niezawodnego trenera na co dzień. Kiprun KS Light ma bezszwową poliestrową cholewkę i miękką amortyzację. To nie działa małe, więc pamiętaj, aby zamówić jeden pół rozmiaru większy. Firma nie zaleca biegania w mniejszych rozmiarach i sugeruje zakup rozmiaru w górę, aby mieć pewność, że będziesz miał wystarczająco dużo miejsca, aby się w nich poruszać.

Dopasowanie jest dokładne, ale wykresy kiprun są źle dopasowane. Śródstopie ma solidny Lockdown, a Toe box ma wystarczającą objętość, choć nie sprawdzają się w przypadku szerokich stóp. But nie oferuje wiele w sposobie wsparcia łuku, więc nie jest to dobra opcja dla biegaczy, którzy szukają wysokiego łuku.

Kolory

Własna linia butów do biegania Decathlon Sports, Kalenji, oferuje niedrogi, trwały trener na co dzień. Model Kiprun KS Light posiada bezszwową poliestrową cholewkę z zewnętrznym zapiętkiem i miękką amortyzacją. Podczas gdy amortyzacja buta nie jest najbardziej responsywna, nadal jest wystarczająco dobra, aby utrzymać stopy w komforcie i zmniejszyć straty energii. Pasuje trochę za mały, więc możesz chcieć zamówić pół rozmiaru wyżej.

Recenzja

Kiprun Ultralight jest lekkim, wszechstronnym butem treningowym w bardzo konkurencyjnej cenie. Cena 120 EUR jest nieco wygórowana jak na to, co oferuje, ale na pewno warta rozważenia dla biegaczy, którzy potrzebują codziennego trenażera, który wytrzyma rygorystyczne użytkowanie.

But wykonany jest z lekkiego, amortyzowanego materiału. Jego producentem jest Decathlon, marka odzieży sportowej. Nazwa marki nawiązuje do hasła „Keep on Running”. Nie ma nic wspólnego z nazwiskiem rodziny olimpijskiego maratończyka Eliuda Kipchoge. But ma bezszwową poliestrową cholewkę i wyprofilowany kołnierz pięty. Ci, którzy często biegają, mogą rozważyć zakup pół rozmiaru większego.

Podobne tematy